Bize Ulaşın : 0 312 426 89 07

Caner Yedikardeş

caner-yedikardesCaner Yedikardeş, 1988 yılında Samsun’da doğdu.
2007 yılında İlkadım Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümünden mezun oldu.
Hacettepe Üniversitesi 2007–2008 öğretim yılı özel yetenek sınavı sonucunda Seramik Bölümünde okumaya hak kazandı.
2007–2008 öğretim yılı yaz döneminde Sam-Art Seramik Atölyesi’nde “Seyit Onbaşının Kale içi Rölyefi” tasarım ve uygulamasında yer aldı.
2008–2009 öğretim yılı yaz döneminde ise Güral Porselen/Vitrifiye Fabrikasında endüstriyel seramik tasarım ve uygulama deneyimi kazandı.
21 Haziran 2011 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik bölümden mezun olmuştur. Mezuniyet projesi olarak yapmış olduğu “Medyatik Kafalar” ve “Ego ve Andy Warhol” adlı çalışmaları Hacettepe Üniversitesi Kütüphanelerine kalıcı olarak yerleştirilmiştir. Mezuniyet sonrası, Çanakkale Seramik Fabrikası Sanat Stüdyosunda Seramik sanatının duayen ismi Mustafa Tunçalp ile 45 günlük bir proje yürütmüştür. Yaklaşık üç yıl boyunca, Büyük Çınar Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ve de Batıkent Etkin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Zihinsel ve Otizmli çocuklara seramikle terapi yöntemlerini geliştirmiştir. Aynı zamanda Değişim Anaokulu 3–6 yaş grubuna kili bir malzeme olarak tanıtmış olup Özel s anat Merkezler’nde ise üç yıl süresince 6–12 yaş grubu için seramik eğitimi vermiştir.