Bize Ulaşın : 0 312 426 89 07

Elif Ahçıoğlu – Mehmet Yıldırım

ME 1

Elif Ahçıoğlu – Mehmet Yıldırım (Arjantin Tango Eğitmenleri) :

Çiftimizin Sportif Latin branşıyla eş zamanlı yürüttükleri Arjantin Tango kariyerleri sayısız başarılarla doludur. 2008 yılında eğitmen – antrenör olarak çalışmaya başladıkları Hacettepe Üniversitesi Dans Sporları Topluluğu’nda yıl sonu için hazırlanan gösterilerde müzikal kalitesinde grup gösterilerine koreograflık etmenin yanısıra Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nun düzenlediği ArjantinTango Klasman, Türkiye Şampiyonası ve Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası gibi yarışmalarda her klasmandan başarılı sporcular yetiştirmişlerdir.
Metin Yazır, Melin – Selim Yuna gibi Türk hocaların yanısıra Sabrina – Ruben Veliz, Eduardo Capussi – Mariana Flores, M. Chicho Fumboli – Juana Sepulveda, Damian Rosenthal – Celine Ruiz, Sebastian Arce – Mariana Montes, Esteban Moreno – Claudia Codega, Stefano Guidice – Marcela Guevara gibi dünyaca ünlü hocalarla çalışmış olan çiftimiz başarılı sporcular yetiştirmekle kalmamış kendileri de sporcu olarak yarıştıkları TDSF yarışmalarında Türkiye dördüncülüğü, Türkiye ikinciliği gibi başarılar elde etmişlerdir ve 2010 yılında sporcu sıralamasında Türkiye Birincisi, 2012 Arjantin Tango Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye 2.’si olmuşlardır. 2010 ve 2012 yıllarında Milli Takım’a girebilme hakkı kazanmışlardır.
Çiftimiz 2010 yılında Arjantin Tango Antrenörlüğü, 2012 yılında Arjantin Tango Hakemlik sertifikalarını almışlardır.

Dans kariyerleri boyunca edindikleri sporcu kimliklerini Arjantin Tangonun sanatsal yönüyle ve kültürel atmosferiyle birleştiren Mehmet ve Elif dinamizm, görsellik ve müzikaliteyi artistik düzeye taşıyan sayılı çiftlerdendir.